Вирішили придбати принтер додому або в офіс, але не знаєте який принтер краще струменевий чи лазерний? У цій статті ми пояснимо критерії вибору, принцип роботи друкувального апарату, а також вивчимо переваги та недоліки кожного варіанту. Таким чином, ви зможете швидко вибрати відповідний принтер, який буде відповідати вашому бюджету та іншим вимогам.

Чим відрізняється струменевий принтер від лазерного

Чим лазерний принтер відрізняється від струминного?

Важлива відмінність між струминним та лазерним принтерами – це принцип роботи. У лазерних пристроях для друку застосовують картриджі з дрібним порошком (тонером). Якщо сильно спростити, то порошок намагнічується на папір у потрібних місцях та запікається за допомогою спеціальної печі. Струменевий принтер через спеціальні сопла наносить рідку фарбу на папір., після чого фарба висихає на папері.

Лазерний принтер вважається більш надійним варіантом для рідкісного друку текстових файлів. Порошковий картридж прослужить набагато довше, він не може висохнути. Незважаючи на те, що лазерний пристрій дорожчий за струменевий аналог, ціна окремого аркуша під час друку дешевше. Лазерний принтер друкує швидше струменевого, на великих обсягах друку ця різниця дуже суттєва. Основною проблемою струминного принтера вважається те, що якщо друкувати рідше одного разу на тиждень, друкуюча головка пересихає і її треба або міняти чи чистити.

Візуально відрізнити струменевий лазерний принтер досить легко – струменеві більш присадкуваті та широкі, а під кришкою видно невеликий друкувальний блок. Лазерні – зазвичай вищі і вужчі, під кришкою розташований великий картридж із тонером, найчастіше ширше листа A4. Рідше використовуються туби з тонером.

Як виглядає струменевий принтер

Плюси та мінуси лазерних та струменевих принтерів

Плюси та мінуси струменевих принтерів

Розглядаючи плюси струминного принтера, слід зазначити низьку вартість апарату, відмінну передачу півтонів, недорогі витратні матеріали, невеликий розмір, а також простоту експлуатації. Струменеві принтери набагато краще підходять для друку картинок та фотографій. Проте, якщо довго не користуватися пристроєм, чорнило сохне в соплі головки. Згодом необхідно замінити вузол. На додачу, «струмень» справляється з печаткою повільніше за лазерний аналог і іноді підтікає.

Плюси та мінуси лазерних принтерів

Що стосується лазерного пристрою, можна виділити яскравість фарб, підвищену швидкість друку, чіткість контурів літер та векторних ліній, акуратність друку та економне використання порошку. Недоліки також присутні: дорогий кольоровий друк, габаритність, висока вартість агрегату, витрата електрики (не дуже суттєво при малих обсягах друку).

Як виглядає лазерний принтер

Висновок

Лазерний принтер відрізняється не тільки більшою ціною, але і відмінною продуктивністю та великим експлуатаційним періодом. Вони підходять для використання вдома, офісі та держ. установах. Відмінно підходять для друку текстів, та креслень. Але гірше справляються з фото – вони не призначені для них. Якщо хочете зекономити – не купуйте кольорові лазерники, вони дорожчі у купівлі та обслуговуванні.

Струменеві принтери дозволяють досягти чітких та насичених фотографій. але друкують не дуже швидко. Такі пристрої купуються у фотостудію чи додому. В офісах для друку документів їх рідко беруть.. Покупець повинен вибрати пристрій друкуючий виходячи зі своїх завдань.